Hakkımızda

Kulübümüz 2009 yılında Volkan KARŞİT önderliğinde geçici 6 üye ile Tekirdağ ili Çorlu ilçesinde sosyal ve sportif faaliyetlerine başlamıştır.

2010 yılında vizyon ve misyonunu geliştirerek yeni yönetim kurulu oluşturulmuş, bu değişiklik ile kulübün il genelinde başarılarının artması için hedefler belirlenmiştir.

Fair Play olarak tüm dünyada kabul gören spor ahlakı aslında yıllar önce Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından dile getirilmiştir: “Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklı olanını severim.” Endüstriyel spor tanımlamasıyla yozlaşmaya yüz tutan profesyonel anlayışa karşı durmak adına bir harekettir AVRASYA. İlkemiz; başta kongre üyelerimiz, sporcularımız ve taraftarımız olmak üzere, içinde yer alacağımız tüm spor kitlelerinin centilmenlik çerçevesinde davranması adına çaba sarf etmek olacaktır. AVRASYA sporseverleri birlik ve beraberliğe çağırmak, rakibini düşman gibi görmek yerine sevmeye ve saygı göstermeye davet etmek için kurulmuştur.

Ülkemizin, gözü pek, gelişmeye açık; ilgi alanlarını büyütmekten çekinmeyen, yeteneklerini göz ardı etmeyen, gelişkin karakterli, toplumsal sorunlara duyarlı bireylere ihtiyacı vardır.

AVRASYA sporcu gençlere sağlıklı beden ve sağlıklı zihinlerin ürettiği büyük düşünce vizyonunu aşılamayı ve diğer toplum katmanlarını etkilemeyi kendisine görev edinmiştir.

Bu yüzden ;“DURMUYORUZ, HAREKET EDİYORUZ; İZLEMİYORUZ, OYNUYORUZ” diyoruz.