Basketbol Kursları

BASKETBOL OKULLARIMIZIN AMACI

Temel basketbol eğitimi verirken, sorumluluk alabilen, sosyal olan ve özgüveni yüksek bireyler yetiştirmek.

 

TESİS İMKANLARIMIZ

Temiz, düzenli ve planlı çalışma alanı

Soyunma odaları

Kantin

Wc

4 adet basketbol potası

Her sporcuya en az 1 basketbol topu

Kışın kalorifer sistemi

İzleyici tribünü

 

KULÜP KURALLARI

BU SÖZLEŞME AVRASYA SPOR KULÜBÜ YÖNETİMİ VE SİZ SPORCU VELİSİ ARASINDA YAPILAN BİR ANTLAŞMADIR. AŞAĞIDAKİ KURALLARA UYULMASINA LÜTFEN ÖZEN GÖSTERİNİZ…

 

1.GENEL KOŞULLAR

Avrasya spor kulübü spor okullarına kayıt yaptıran her sporcu ve ailesi bu sözleşmeyi kabul eder ve yükümlülüklerini yerine getirir.

Spor okuluna kayıt yaptıran sporcu ve ailesi kulüp kayıt formunu eksiksiz doldurarak, gerekli belgeleri tamamlayıp 10 iş günü içerisinde teslim eder.

Gerekli evrakları www.avrasyaspor.com.tr internet sitemizden temin edebilirsiniz.

Bu sözleşmede geçen ilgili yükümlülükleri zamanında yerine getirmeyen sporcu ve velilerine karşı hukuki yollardan gerekli başvuruların hakkı yönetim kurulumuza aittir. İlgili şahıslara bu durum bildirilir.

 

 1. SPORCUNUN KIYAFETİ VE SPOR MALZEMESİ

Spor okullarında forma bütünlüğünün sağlanması amacıyla sporcu ilk kayıt ile birlikte kulüp malzemelerini almak zorundadır.

Sporcu, spor salonuna gelirken kulüp malzemelerini ve spor ayakkabısını giymeden, çantasının içerisinde getirmelidir. Yedek atlet ve yedek kıyafette getirmesi önerilir.

Sporcunun, spor salonuna getirdiği spor ayakkabı altı temiz ve dışarıda giyilmemiş olmalıdır.

Sporcuların üzerini değiştirebileceği soyunma odaları (kız-erkek) spor salonunda mevcuttur.

Sporcu antrenman süresince kullanılan toplara ve malzemelere, soyunma odasındaki ya da tuvaletlerdeki araç ve gereçlere zarar vermemelidir. Bu durum tespit edildiğinde tüm sorumluluk sporcu ve ailesine aittir.

Antrenman sırasında ve sonrasında sporcu beslenmesine dikkat etmek zorundadır. Çalışmalar sırasında yemek yemesi, içmesi yasaktır. Antrenmanlarda su dışında içecek içilmemelidir.

 

 1. SPOR OKULU ANTRENMANLARININ DÜZENİ VE YAPILMASI İSTENENLER

Sporcu ve sporcu velisi kulübümüzün;

internet sitesini (www.avrasyaspor.com.tr)

facebook fan sayfını (https://www.facebook.com/AvrasyaSK)

İnstagram hesabını (https://www.instagram.com/avrasyaspor/) düzenli olarak takip etmek zorundadır.

Sporcu ve sporcu velisi telefon SMS’lerini dikkatle okuyup gerektiğinde antrenörlere bilgi vermek zorundadır.

Spor okulu çalışmaları günü ve saati sezon başında belirlenir.

Çeşitli nedenlerle bu saatler ve günler değiştirilebilir. bu değişiklikler sporcunun velisine telefon ya da mesaj yoluyla bildirilir.

ANTRENMANLARA ÇEŞİTLİ NEDENLERLE GELEMEYECEK SPORCULAR, SERVİS GÖREVLİSİ YA DA SPOR OKULLARI YETKİLİSİNE HABER VERMEK ZORUNDADIR. UNUTULMAMALIDIR Kİ ANTRENMANLARA SPORCU ANTRENMANA GELMESE DE ANTRENMANLAR DEVAM ETMEKTEDİR, SERVİS ÇALIŞMAKTADIR. BU KONULARA DİKKAT EDİLMELİDİR.

 

 1. SERVİS KOŞULLARI

            * Servis kullanmak zorunlu değildir.

* Servis kullanmak isteyen sporcu velileri servis şoförünün koşullarını önceden kabul etmiş sayılır.

* Servis ücretleri aylık ya da günlük olarak servis şoförüne teslim edilir.

(ÖNEMLİ TAVSİYE: servis ücretlerinin aylık ödenmesi hususuna dikkat ediniz.)

* Çeşitli nedenlerle antrenmanlara gelmeyen sporcunun velisi servise haber vermek zorundadır.

* Haber vermeden antrenmana gelmeyen sporcuların evlerinin önüne kadar servisimiz gittiğinde o günkü servis ücretini almak hakkıdır.

* Serviste devamlılık esastır. Bu nedenle keyfi nedenlerden bazen servisi kullanıp bazen kullanmamak servisimizin iş anlayışına aykırıdır.

* Servis kullanmak tamamen isteğe bağlıdır. Şartları uygun bulmayanlar yada bu hizmetten yararlanmak istemeyenler çocuklarını antrenmana zamanında getirmekle mükelleftir.

 

 1. AİDAT VE MASRAFLAR

Spor okuluna kayıt yaptıran her sporcu ve ailesi, yönetim kurulunca belirlenen aylık aidat tutarını kabul eder.

Spor okulları aidatları her yıl yönetim kurulu kararıyla belirlenir. Bu aidat miktarı tüm sporcular ve aileleri için geçerlidir.

Sporcu aidatları her ayın 1. haftası içerisinde ilgili yetkiliye elden teslim edilir.

Eft/havale yaparak aidatını ödemek isteyen velilerimiz banka hesap numarasını spor okulları yetkilisinden alabilir. Her banka havalesinden sonra kulüp yetkilisine bilgi veriniz.

ÖNEMLİ: Sporcunun kendinden kaynaklanan nedenlerden dolayı idmana gelemediği durumlarda aidat kesintisi yapılamaz. 1 ay önceden kulüp yetkilisine haber vererek kayıt dondurma işlemi yapılabilir. Kayıt silme/dondurma durumlarında sporcu velisinden aidat talep edilmez. Sportif faaliyetlerimizde devamlılık esastır.

ÖNEMLİ: Kulüp kendinden kaynaklanan nedenlerle faaliyetine ara verdiğinde sporcu velisi bilgilendirilir ve o döneme ait aidat alınmaz. Hava koşulları gibi aniden ve acil antrenman iptal durumlarında veli bilgilendirilir ve müsait dönemde yapılmayan antrenman tekrarlanır.

 

 1. MÜSABAKA TAKIMLARINDA OYNAMA ESAS VE USÜLLERİ

Sporcuların spor okulundan seçilip, müsabaka takımlarına alınması, takımdan çıkarılması, oynatılması, oynatılmaması yada az oynatılması tamamen antrenörün yetkisindedir. Veli vb. Şahıslar bu duruma müdahil olamaz.

Tekirdağ amatör basketbol liglerinde maçlarda görev alan sporcular maç günü ve saatinde belirtilen yerde olmak zorundadır. Maça gelemeyen sporcu mazeretini en az 3 gün önceden bildirmek ve maç formasını antrenörlere ulaştırmak zorundadır. Maç gününde maça gelemeyen sporcuların mazeretleri kabul edilmez. (hastalık, ölüm vb.. nedenler hariç) Resmi maçlara katılmaya hak kazanan sporcu aşağıdaki kurallardan bir yada bir kaçını basketbol sezonu boyunca ihlal ederse kulüpten uzaklaştırılacak yada antrenman cezası verilecektir.

 

 1. Fiziksel olarak gelişimde yaşanan güçlükler, basketbol bilgi ve beceride sporcunun kendini geliştirememesi
 2. Üst üste antrenmanlara gelmemek
 3. Disiplini bozacak hal ve hareketler sergilemek.
 4. Okul derslerinde başarısız olmak
 5. Beslenme alışkanlıkları düzensiz ve sürekli hasta olarak kendine bakmamak
 6. Kulüp aidatlarını düzensiz getirmek yada hiç getirmemek
 7. Gelemediği çalışmalar yada maçlar için antrenörlerini ve servisi haberdar etmemek
 8. Servis kurallarına uymamak ve şoförün uyarılarını dikkate almamak
 9. Bu kurallar dışında antrenör veya idarecilerin görüş ve önerilerine uygun hareket etmiyorsa kulüp yetkilisinin vereceği cezayı kabul eder.

 

UNUTMAYINIZ; kulüp başarısı takım olarak çalışmayı gerektirir. Takım olabilmek için her sporcu kendine iyi bakmak, sağlıklı olmak, derslerine iyi çalışmak ve antrenmanlara katılmak zorundadır. Dışarıda, okul bahçesinde yada boş zamanında serbest bir şekilde dışarda basketbol oynamak veya başka bir sporla ilgilenmek sakatlığa veya hastalanmaya neden olacağından KESİNLİKLE YASAKTIR.

 

AMACIMIZ; DİSİPLİNLİ, SAĞLIKLI, AHLAKLI ve BAŞARILI SPORCULAR YETİŞTİRMEKDİR. BU AMAÇLA HEDEFLERİMİZE ULAŞMAMIZ İÇİN SİZ VELİLERİN EN AZ BİZLER KADAR BU KULUBE İLGİ GÖSTERMESİ, ÇOCUKLARINI OLDUĞU KADAR KULÜBÜMÜZÜ SAHİPLENİP YUKARIDA BAHSETTİĞİMİZ KURALLARA UYGUN HAREKET EMTESİ GEREKMEKTEDİR.. İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER..

 

              SPORCU              SPORCU VELİSİ KULÜP YETKİLİSİ

 


BASKETBOL KURSLARIMIZIN KULLANDIĞI TESİSLER

Çorlu Belediyesi Spor Salonu (Cemile Yeşil Anadolu Lisesi Karşısı)

Çorlu Kapalı Spor Salonu (Bahçelievler – G.S.İ.M Merkez Spor Salonu) 

Çorlu Sakatlar Derneği Okulu Spor Salonu (Emlak Konutları Bölgesi)

Çorlu Esentepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Spor Salonu (Emlak Konutları Bölgesi)

[us_image_slider]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir